Yüksek SAR Değerlerinin Zararları Nelerdir?

SAR değeri vücudun emilim özelliğinin bahsi geçen cihazdan ne kadar oranda radrasyon alacağını belirler. Yani bildiğimiz klasik radrasyon zararlıdır muhabbetinin ölçümüdür SAR değeri.  Telefonumuzda boş yere açık tuttuğumuz Wİ-Fİ,bluetooth,Radyo frekansı SAR değerini yükseltir.

Sar değeri yüksek ve düşük olan telefonlar listesi

Yüksek SAR Değerlerinin Zararları Nelerdir?

SAR değeri yüksek olan cihazlar, sizin kullanım süresi boyunca yüksek miktarda radyo frekans enerjisine maruz kaldığınızı gösterir. Radyo frekans enerjisi dokularda sürekli titreşim ve ısı oluşturduğundan uzun vadede dokusal ve hücresel bozulmalara neden olur.

AR değeri yüksek olan cihazlar kısa vadede (24 saat falan) görüş alanında daralma, kalp rahatsızlıkları, kalp pilinde bozulma, beyin tümörü riski, hafıza zayıflaması, yoğun stres ve yorgunluk hissi, kalıcı işitme bozuklukları, dikkat bozulması, kulak çınlaması ve kulaklarda ısınma, kadınlarda düşük yapma riskinin artması, hamile kadınlarda embriyo gelişiminin zarar görmesi, kan hücrelerinin bozulması, geçici işitme kaybının yaşanması, baş ağrıları ve sersemlik, bağışıklık sisteminin zarar görmesi gibi zararlara yol açarken 10 yıl gibi uzun vadeli maruz kalmalarda yüksek tansiyon, genetik yapının bozulması (Telefon Adam’a dönüşme) sperm sayısının azalması, lenfoma (beyaz kan hücresi) kanseri riskinin artması, cilt kanseri riskinin artması, kan-beyin bariyerinin zedelenmesi gibi rahatsızlıklara yol açar.

Bir önceki yazımız olan En *Düşük Ve En *Yüksek SAR Değerine Sahip Telefonlar başlıklı makalemizde En *Düşük Ve En *Yüksek SAR Değerine Sahip Telefonlar, en iyi sar değerli telefonlar ve sar değeri düşül telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status