Xiaomi Mi 9’un Kamerası Nasıl?

Günümüzde bir çok insan artık sadece fotoğraf çekmek için bile büyük kameralar yerine küçük ancak etkili telefonlar alıyor. Bunun bir çok nedeni var yeni çıkan cihazların kamera kalitesi, hafiflik, esneklik bunlardan bir kaçı olarak nitelendirilebilir. Bu kadar telefon satışı yapılıyor fakat ben gördüğüm kadarı ile onlarca pahalı telefon alan kişiler illaki lazım olur diye alıyor ancak pekte kullandıkları söylenemez. Şimdi sizlere gerçekten işinize yarıyabilecek bir cep telefonunun kamerasının performansını anlatacağım o telefon hangisimi hemen söyleyeyim. Resmi olarakta tanıtıldı aslında bu cihaz Xiaomi Mi 9 kamerası ile ilgili bir çok detay verilen Xiaomi Mi 9’un kamera özellikleri nasıl ? sorusunun cevabını aşağıda açıklıyacağız.

Yukarıda göstermiş olduğumuz görselde gördüğünüz gibi Xiaomi’nin her yeni cihazında biraz daha üstüne ekleme yapmış bu konudada denilebilirki Xiaomi yerinde saymıyor. Kamera performansı git gide gelişmekle beraber sürekli ek iyleştirmelerde bulunuyor. Bu da kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunuyor. Mi 9 İçinde söylenebilirki yeni cihaz ile birlikte daha da kamera performansı çıtasını üstlere taşıyacak gibi.

Şimdi ise yukarıda gördüğünüz bu görselde Xiaomi Mi 9 cihazının kamerası için yapılmış olan performans puanlarını görüyoruz. Bu puanlara bakacak olursak kendisinden önce çıkan amiral gemilerinin üstüne çıkmış olara görünmekte. Neresinden bakarsanız bakın kendi isminden söz ettirecek bir cihaz olan Xiaomi Mi 9 görünüşe göre kamera bakımından da göz önünde olacağını tahmin edebiliyoruz.

Bu demek oluyorki bu cihazı alıp sadece oyunda kullanayım sizlere sunduğu kullanıcı deneyimi sayesinde Mi 9 fotoğraflarla ilgili olan kişiler içinde gayet iyi bir performans sunarak isteklerinizin bir çoğunu karşılamaya yetecektir. Ancak tabiki ne kadar iyi hoş olsada başka eski cihazlar Xiaomi Mi 9’u kamerasının performansı ile geçmeyi başarmış hangisimi  Huawei P20 Pro cihahı 109 puan alarak biraz üstünde kalmış denebilir. Acak tabiki burada fiyat performans devreye giriyor denebilir ancak biz herzaman biraz daha iyisini bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi mi 5 bluetooth Açma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status