WhatsApp Nereden Kazanıyor?

Bir şeylerin para kazandığını ya da kazanmadığını neye göre anlıyorsunuz? WhatsApp basit bir reklam koysaydı kimse bu soruyu sormazdı. WhatsApp bu reklam üzerinden kazanıyor parasını derdi. WhatsApp gelirini nereden elde ediyor sorusu her şeyin karşılığının para olacağını sanma yanılgısıyla alakalıdır

WhatsApp’ın Bizden Edindiği Bilgiler

WhatsApp bizlerden çok önemli bilgiler alıyor. Parayla elde edilemeyecek bilgileri kendi datasına alarak diğer hizmetlerinin geliştirmesinde kullanıyor. Bu bulunmaz bir nimettir ve parayla satın alınamayacak kadar değerlidir. WhatsApp bu istatistikler ile hangi projeye girerse girsin başarılı olma şansı çok yüksek, çünkü bu kadar veriyle tam isabet projeler yapılır.

WhatsApp bizlerden o kadar veri alıyorki bu veriler ile inanılmaz derecede iyi tanıyor dünyanın sosyal yaşamını. Bir reklam yapmak istese hangi kelimeleri kullanacağına kadar mükemmel derecede iyi seçebilir çünkü WhatsApp bizden istatistik alıyor. Uzun lafı kısası her şey para değildir, WhatsApp zaten facebook’a  ait olduğu için  para problemi yok.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status