WhatsApp Hesap Bilgilerini Talep Et Nedir?

WhatsApp Hesap Bilgilerini Talep Et şeklinde bir özellik getirdi. Yeni özellikler eklemeye devam eden WhatsApp artık kullanıcılarına istedikleri takdirde detaylı hesap bilgisi sunabilecek. Yeni gelen bu özellik sayesinde hesabınızın bilgilerini WhatsApp’tan talep edebileceksiniz.

WhatsApp mesajları bu bilgilere dahil mi?

Hayır değil. Raporun oluşmasını talep ettiğinizde yaklaşık 3 gün içinde hazır olur ve indirmek için bir kaç hafta süreniz olur. Bu süre içersinde indirmezseniz silinir. Bu bilgilere örnek olarak profil fotoğrafınız ve gruplarınızın adları örnek gösterilebilir.

Raporu talep ettiğiniz vakit ne zaman hazır olacağına dair bilgi ilgili bölümde size gösterilir.

Talep hazır olunca nasıl anlarım?

Telefonunuza bildirim gelir. Telep ettikten sonra iptal edilmesi mümkün değildir,ancak telefona gelen raporu tamamen silebilirsiniz.

Raporu Nasıl Telep ederim?

Ayarlar→Hesap→Hesap bilgilerini talep et→Raporu indir kısmına gidin.

Rapor inince telefonunuza bir ZIP dosyası indirilir. ZIP dosyasını açabileceğiniz  bir HTML ya da başka uygulamalara aktarabileceğiniz bir JSON dosyası bulunur.

Raporu indirince raporu aktar seçeneğini işaretleyin. İndirilen raporu WhatsApp’ta görüntüleyemezsiniz. Raporu aktarmak için paylaşım tepsinizde görünen harici uygulamalardan birini seçin. Örneğin raporun kopyasını kendinize bir e-postayla gönderebilirsiniz. Raporda kişisel bilgileriniz olacağı için lüfen dikkatli mail atın,yanlış gitmesin.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Dil Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status