Uzaylılar Var mı?
Posted by kadir on 23rd Şubat 2018
| 106 views

Uzaylı deyince korkar mısınız? uzaylılar varmı sorusu çok popüler sorudur. Bilim-kurgu filmlerinin en önemli konularından biri olan uzaylılar dünyanın her döneminde popüler bir konu olmuşlardır. Medyanın gelişmesiyle sıkça video uzaylı başlığı altında videolar görür olduk fakat şimdiye kadar hiçbir video uzmanlar tarafından onaylanmış değil.

Uzaylılar Var mı?

Uzaylıların var olup olmadığı henüz bilinmiyor. Uzaylı demek yaşam kökeni dünya dışı olan varlık demektir. Uzaylı deyince akla gelen belirti genellikle zayıf,koca kafalı,koca gözlü insan fiziğine benzer canlı türüdür. Ancak uzaylı illa ki böyle olmak zorunda değil. Belki uzaylı vardır fakat formunu keşfedemediğimiz için göremiyoruz/keşfedemiyoruzdur. Uzaylılar ile ilgilenen bilim dalı vardır, bu bilim dalının adı astrobiyolojidir.

Uzaylılar tehlikeli olabilir. Uzaylılar bizden daha gelişmiş bir medeniyete sahip ise bizi katledip dünyayı ele geçirebilirler. Bu ihtimal üzerinde duran Hawking, uzaylılarla temasa geçilmemesi gerektiğini belirtmiştir. Şimdiye kadar hiçbir iz bulunamamasına rağmen insana bu konuda ilhamını kaybettirmeyen şey evrenin insan beyninin alamayacağı kadar büyük olmasıdır, böyle büyük bir evrende yalnız olmayabiliriz çünkü.