Sabah Daha Kolay Uyanmak İçin Ne Yapabilir

Neredeyse herkes hayatımızın belli zamanlarında veyahut sürekli uyanamama gibi problemler yaşayabiliyoruz . Onca şey yapıyorsunuz ama hiçbir etkisi olmuyor. Uyanma alarmları ilk örneğimiz olabilir kurdunuz, uyanmak istediğiniz vakit çalıyor ve kapatıyor yada erteleyip uyuyorsunuz ya da kalmaya mecaliniz olmuyor. Şimdiki yazımda sizlere bu problemi en az düzeye indirmek ve sizleri yataklarınızdan kaldıracak birkaç taktik vereceğim.

İlk olarak ışık mevzusu çok önemli bir noktada, odanızın ışık alması gerçekten gerekli oluyor, odanız eğer ışık görecek bir konumda ise perdeleri açık tutmanız gerekecektir, sabah kalkmanıza yardımcı olacak çünkü gün ışığı içeri vuracaktır. Bazı kişiler perde açık uyuyamaz evet haklısınız o zaman sadece ince perde kullanın buda iş görebilecek seviyededir. Bu sorun en fazla kış mevsiminde gerçekleşir. Çünkü güneşin daha geç doğması havanın erken saatlerde halen karalık olmasını sağlamakta. Güneş alan odanız yok ise bunu bir lamba yardımı ile çözebilirsiniz durun lamba açık yatamam demeyin bu tamamen farklı bir yöntemdir zaman ayarlı lambalar sayesinde bu lambalar bir çok şey yapabiliyor güneş ışıkları tarzında olanları bile var hem lamba modellerini seçebilirsiniz. Bu lambaları internet üzerinde aratarak bulabilirsiniz. Işıksız bir ortamın olması bu problemi etkileyen bir sebeptir.

İkinci olarak söyleyeceklerim ise, akşamları yemeğin yanında alabilecek olduğunuz magnezyum, çinko, D vitamini hapları kullanmanız durumunda sabahları daha dinç uyanabilmenize yardımcı olacağını düşünüyorum. Sebebi ise vücutta olan kısa eklemlerin üzerindeki ağrıları alacak, sizlere sabah ağrısız bir enerji katacak.

Bu sorunu bu şekilde yenebilirsiniz ancak bizler burada doktor değiliz sadece sizlere yardımcı olmak maksadı ile yazıyoruz yazımızı. Eğer hap almayı düşünüyorsanız öncelikle doktorlarınıza danışın. Başka bir şey söylemem gerekirse hastaneye görünüp kan testi yapmanızdır neden diye soracak olursanız bu şekilde hem doktorunuzun kontrolünde vücudunuzda eksik olan vitamin vede mineralleri kullanabilirsiniz.

Umarız yazımız işinize yaramıştır, sağlıklı günler rahat ve dinç uyanmanız dileği ile…

Bir önceki yazımız olan Kişisel Gelişim Kursları ve Faydaları başlıklı makalemizde kişisel gelişim, kişisel gelişim kursları ve Kişisel Gelişim Kursları ve Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status