Öğrenilmesi En Zor 5 Dil

Öğrenilmesi En Zor  diller nelermiş bunlara bakacağız. Bazı diller diğer dillere göre daha zor öğrenilir. Her dilin kendine özel ses,tonlama,gramer yapısı ve kültürel anlamı vardır. Aynı zamanda alfabedeki harf sayıları ciddi farklılık gösterebilir ve harflerin sembolik anlamdaki  farklılıkları ciddi manada farklı olabilir.

Öğrenilmesi En Zor 5 Dil

Uzmanlara göre öğrenilmesi zor olan diller vardır fakat bunların içinden birde en zor olanları vardır. Biz bugün öğrenilmesi en çok zor olan 5 dile bakacağız. Şunu bilmelisiniz ki isteyince öğrenilmeyecek dil yoktur,yeterki samimiyetle iste.

1- Fince

Finlandiya‘nın konuştuğu dil. Türkçe ile uzaktan akrabadır ve zor bir dil olmasıyla bilinir.Fince Finlandiya nüfusunun %92‘sinin konuştuğu dildir. Fince Finlandiya’nın iki resmî dilinden birisidir. İsveççe, Finlandiya’nın bağımsızlıgını ilan ettiği günden bu yana ülkenin ikinci resmî dilidir.

2-Çince bildiğiniz gibi Çinlilerin konuştuğu dildir. Çok fazla harf olması ve çok fazla alt dilin tümüne çince denir. Eğer bütün bu alt dilleri Çince sayarsak dünyanın çok konuşulan dilidir Çince.

3-Bask dili

Baskça, Baskların konuştuğu İzole dil. Baskça, dil bilimcileri tarafından Hint-Avrupa dilleri Avrupa’ya yayılmadan önce Avrupa’da konuşulan dillerden arta kalan biri olarak kabul edilir.

4-Latince

Oldukça zor bir dil,diğer 3 dil gibi.  Pek konuşulmuyor.Latince, Hint-Avrupa dil ailesinin İtalik koluna ait ölü bir dildir. Yazımında kullanılan alfabenin kökeni ise Etrüsk alfabesi ile Yunan alfabesine dayanır. Aslen konuşulduğu merkez yer İtalyan yarımadasında bulunan Latium bölgesidir.

5-Tatlı dil

Dünyanın en çok öğrenilen dili tatlı dildir. Henüz öğrenebilen ülke sayısı sıfırdır. Savaşlar ve kan varken bu dil saklanır,görünmez. Ağlayan bebekler,yıkılmış evler,toz rengi ölü bedenler.

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Ötesi İngilizce Öğrenme Teknikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status