Netfilx Daha Sonra İzle Bölümü Kaldırma

Netflix günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan film, dizi platformu olarak tanınıyor bazen bizlerde göz atmıyor değiliz tabii konumuz gelecek olursak Netflix içerisinde izleme etkinliğini kaldırma gibi bir şansımız varmı? diye sorulan sorunun cevabını vermeye evet tabiki var.

Bu işlemi izleme etkinliğini gizleyerek yapabiliyorsunuz yapmanız gerekenleri hemen sırası ile anlatacağım. Aslında izleme etkinliği gizlemesi yaptığınız içerikler, Netflix’te sizlerin izlediği filmler veya diziler şeklinde görünmez. Bu film veya dizileri tekrar izlemediğiniz süre boyunca Netflix bunları sizlere tekrar öneri olarak göstermek için kullanmaz. Sizlerin izleme etkinliği gizleme kısmından gizlediğiniz film veya diziler, izlemeye devam et bölümünden kaldırılır.

Sizlerde izleme etkinliğinden kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç adım var bunları sizlere sırası ile anlatayım.

  1. Herhangi bir web tarayıcısını açın ve Netflix’e giriş yapın
  2. Hesap bölümünden kendi sayfanıza gidin.
  3. İçeriğini kaldırmak istediğiniz profilin Profil Ve Ebeveyn Kontrolleri sekmesini açın.
  4. Daha sonra tekrar izleme sayfasından kaldırmak istediğiniz bir içerik varsa yan tarafında bulunan sembolüne tıklayın. Sizler bir bölümü gizliyorsanız tüm dizi için gizlemeyide seçme hakkı sunulur.

Belki tam açıklayamamış olabilirim diye düşündüm sizler için ek olarak görselli bir şekilde anlatım bırakıyorum aşağıya.

İzleme etkinliğindeki içerikleri gizleme
İzleme etkinliğindeki içerikleri gizleme
1
İzleme etkinliğindeki içerikleri gizleme 2
İzleme etkinliğindeki içerikleri gizleme
2
İzleme etkinliğindeki içerikleri gizleme 3
İzleme etkinliğindeki içerikleri gizleme
3

Bunlardan hiçbirini yapmadan tek seferde tamamen herşeyi gizlemek istiyorsanız en alt kısımda bulunan Tümünü gizle seçeneğini seçerek daha sonra işlemi onaylayın.

Gizlemiş olduğunuz tüm içeriklerin işlenip diğer cihazlardan’da kaldırılması 1 gün sürebilir. Bulunduğunuz sayfada Netflix Çocuk profilinden giriş yaptıysanız içerikleri gizlemeniz mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status