Mühendislik Ya da Çizim Laptopu Nasıl Olmalıdır?

Bir iş için laptop alırken özelliklerini belirlemekten çok özelliklerin minimum ne düzeyde olmalıdır işte bunu bilmeliyiz. Çünkü yeterlilikin bir ölçüsü vardır ve bunun üzerindekiler tercihe ve mantığa kalmıştır. Çizim ve mühendislik işleri için laptop alırken nelere dikkat etmeliyiz? bunun cevabını konumuzda veriyoruz.

Grafik,Çizim,Mühendislik vb İşler İçin Laptop Alanlar

Bu tip işler için laptop arayan birine nokta atışı özellik söylemek marifet değildir. Herkes bilir son model özellikleri saymayı fakat önemli olan minimum sınırı söylemektir. Bu işler için alacağınız laptop aşağıdaki özelliklere mutlaka sahip olmalıdır:

  • SSD olmalıdır
  • Ekran kartı minimum 128 bit olmalıdır
  • İşlemci hq serisi olmalı ve i5-i7 arası olmalıdır
  • Ekran kartı tabii harici olmalıdır. Özellikle grafik için laptop alanlar bu listeye bakıp ekran kartı sıralamasına göre bir ekran kartı belirleyip o ekran kartının bulundugu laptop arasın https://www.notebookcheck-tr.com/Mobil-Grafik-Kartlari-Benchmark-Listesi.10102.0.html
  • Minimum 8 GB RAM olmalı ve bellek hızı +1600 MHZ olmalı
  • Laptop klavyesi ışıklandırmalı olmalı çünkü akşam ışıkları kapatıp çalışırken farkedeceksinizki klavye ışıklandırması cidden önemliymiş. Çünkü tuşları seçerken yorulan gözlerim başımı ağrıttı diyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayardan Nasıl Program Silinir? başlıklı makalemizde pc den program kaldırma, program silme ve windowstan program silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status