İnternetten Satış Nasıl Yapılır?

İnternetten alışverişi çoğumuz biliriz, peki satış yapmayı? internetten satış yaparak para kazanmak mümkündür. Son yıllarda instagram üzerinden de satışlar yapılmakta ve bu konuda kadınlar öne çıkmaktadır. İnternetten satışta  profesyonel ve marka olmak istiyorsanız biraz daha ciddi olmalısınız.

İnternetten Satış Nasıl Yapılır?

1- İnstagramdan Satış: Kendi yaptığınız ürünler ya da bir şekilde elinizde olan ürünleri instagram üzerinden satabilirsiniz. Ancak instagram üzerinden yapabileceğiniz satışlar sınırlıdır. Daha büyük paralar ve projeler için açılmalısınız.

2-Tedarikçilik Yapmak: Hepsiburada.com,n11.com gibi büyük sitelerin tedarikcisi olabilirsiniz.

Hepsiburada.com  satış sayfası için tıklayın

N11.com satış mazağası sayfası için tıklayın

3-E-ticaret sitenizi kurun: En karlı olanı budur fakat yönetmesi ve kurması maaliyet gerektirir. Satış yapmak için daha kurumsal olmalı ve işleyiş bilgisine sahip olmalısınız. Örneğin ayakkabı satacaksanız o ayakkabıyı bulunduran deponuz olmalı,kargo firmalarıyla anlaşmış olmalı,kredi kartı alışverişi için sitenizde entegre olmalı.

4-Sahibinden.com: Sahibinden.com üzerinden ürün satabilirsiniz. Fakat bu daha çok bireysel ürünler içindir,örneğin laptop cihazınız var ve arıtk satmak istiyorsanız sahibinden.com  çok uygundur.

5-Letgo uygulaması: Letgo uygulamasıyla ürün satabilirsiniz. Şahsen ben 2 tane satmıştım 🙂

İnternetten satış emek gerektirir. Yoğun çaba gerektirir çünkü o kadar satıcı var ki bunları arasında parlamanız gerekir. En temiz yöntem kendi e-ticaret sitenizi kurmanızdır. Fakat şu var: e-ticaret sitenizi kurarsanız markalaşmanız gerekmektedir. Siz adını sanını bilmediğiniz bir siteden alışveriş yapabilir misiniz? yapmazsınız tabii. E-ticaret sitesi açmak reklam,optimizasyon,danışmanlık,analiz ve araştırma gerektirir.

İşin En gerçekci kısmı ise satacağınız ürünlerin elinizde hazır bulunuyor olmasıdır. Eğer fiziksel bir ürün satacaksanız elinizde ürünler bulunuyor olmalıdır ve kargo işlemlerini seri şekilde halledip müşteriye yollamalısınız. Eğer  ileriyi düşünecek olursanız bana göre kesinlikle e-ticaret sitesi açın. Neden mi? çünkü e-ticaret siteniz varken bile hepsiburada.com,n11.com gibi sitelerde mağaza açabilirsiniz. Şöyle diyeyim ayrıca, hepsiburada.com da 1700 kişi çalışıyor 🙂 işin ciddiyetini anlamanız için bu rakamı verdim.

Bir önceki yazımız olan Bir Alışveriş Sitesinin Güvenli Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status