İnternetten Nasıl Alışveriş Yapılır?

İnternetten alışveriş konusunda avrupanın en  hızlı büyüyen ülkesi olarak 2.sıradayız. İnternetten alışveriş henüz kaygıyla bakan insanlara yardımcı olmak amacıyla bu yazıyı yazıyoruz. İnternetten alışverişte nelere dikkat edilir? sitenin güvenli olduğunu nasıl anlarız? kart bilgilerimizi girerken güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz? gibi sorulara cevap vereceğiz.

İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır?

İnternetten alışverişi genel olarak 1 siteden yapmanızı öneririm. Kendinize 1 site belirleyip oradan yapmanız daha derli toplu alışveriş geçmişiniz olmasına sebep olur. İnternetten alışveriş için yüzlerce site vardır fakat bazı siteler devasadır. İnternetten alışveriş yapacağınız sitelere üye olur ve adress bilgilerinizi girersiniz, satın almak istediğiniz ürünü satın alırken adressinizi girip kart bilgilerinizi girersiniz ve işlem başlar. Sipariş onaylanır ve kargoya verilir,siz bu süreçleri hesabınız üzerinden takip edebilirsiniz.

Güvenli Siteyi Nasıl Seçerim?

Bir e ticaret sitesi kesinlikle HTTPS protokolüne sahip olmalıdır. Bunun dışında sitenin popülerliğine bakın. İnternette hakkındaki şikayet ve yorumlara bakın. Genel olarak en iyi alışveriş siteleri zaten güvenlidir ve sorun cıkmaz. Hepsiburada.com gibi devasa sitelerdenn alışveriş yaparken onlar zaten güvenliğinizi sağlamış olur fakat siz kendi kişisel güvenliğinizi korumazsanız onların yapacağı bir şey yok.

Kendi Güvenliğimi Nasıl Sağlarım?

Kendi güvenliğinizi sağlamanızın sebebi kart bilgilerinizi gireceğiniz için keylogger tarafından kart bilgilerinizinn çalınmasını engellemek. Güvenliğinizi sağlamak için antivirüs programı kullanın ve kart bilgilerinizi ekran klavyesi ile girin.

Bir önceki yazımız olan Twitch Yayını/Kanalı Şikayet Etme başlıklı makalemizde twitch raporlama ve twitch yayın şikayet etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status