İnstagram’dan Fotoğraf İndirme(Programsız,Sitesiz)

  • İnstagram üzerinden fotoğraf ya da video indirmek oldukça basittir. İnsanlar instagram üzerinden bir medya indirmesi yapmak için başka siteleri kullanmaya çalışıyorlar fakat bunlara gerek yok. Şimdi sizlere instagramdan nasıl resim/fotoğraf indirilir hemen  gösterelim. İnstagram fotoğraflarını ayrı bir sunucuda tutar,uzak CDN adresinde.İnstagram fotoğrafları kimseden saklamaz, birazcık teknik bilgisi olanların zaten indirebileceğini bilir. Bu yöntem en kesin yöntemdir,yapamıyorum diye bir bahaneniz yok, ha yapamazsanız yorum yapın 30  dakikaya döneriz.

İnstagramdan Fotoğraf İndirmek İçin Ne Yapmalıyız?

1→İndirmek istediğiniz fotoğrafa tıklayın (normal bir kere tıklayın,yorumlara bakmak için tıklıyoruz ya hani)

2→Bu sayfada fotoğrafa sağ tıklayarak “sayfa kaynağını görüntüle” diyoruz.

Yeni bir sekme açılıyor ve burada kodlar mevcut.

3→Burada ctrl+f yaparak  og:imagecontent= (tırnaklar dahil) sorgusunu aratıyoruz. (isterseniz .jpg,.png gibi resim uzantılarını aratıp tek tek deneyerekde fotoğrafı bulabilirsiniz fakat buna gerek kalmayacaktır)

4→Gördüğünüz gibi bu sorgunun karşısında bir görsel adresi var, görselin adresini seçiyoruz ve kopyalıyoruz. Kopyaladığımız linki yapıştırıp gidince artık görselin orjinali karşımızda,sağ tıkla ve indir.

 

 

Bir önceki yazımız olan İnstagram Son Görülmeyi Açma/Kapatma başlıklı makalemizde whatsapp ve whatsapp son görülme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status