İnstagram’da Engellendiysem Nasıl Anlarım?

İnstagram’da engellendiğimi nasıl anlarım,instagram engelini anlama,instagram engel nasıl anlaşılır gibi sorular gelirken bununla ilgili bir içerik hazırlamanın faydalı olacağını düşündük. İnstagram diğer sosyal mecralar gibi kolay kolay belli etmiyor engellendiğimizi. İnstagram’da engellenip engellendiğimizi öğrenmek için deneyeceğimiz bazı yöntemler mevcut.

İnstagram’da engellendiğimi nasıl anlarım?

  1. Karşıdaki kişinin profil linkini biliyorsanız girin ve takip edin. Eğer takip etmeye çalıştığınızda buton geri atıyorsa engellenmişsinizdir.
  2. Eğer profil linkini bilmiyorsanız ve arama kısmına  kullanıcı adı yazıyorsanız da bulamıyorsanız engellenmiş olma ihtimaliniz artar
  3. Başka birinin hesabından takip etmeye,profiline girmeye çalışın. Eğer takip ediliyor ve profili gözüküyorsa ancak siz de gözükmüyorsa mutlaka engellisinizdir.
  4. Daha önce beğendiği fotoğraflarınızda beğenenler arasında yer almaz.

Aramalarda bazen çıkıyor bazen çıkmıyor?

Karşınızdaki kişi sizin ilginizi çekmek için engelleyip ardından tekrar kaldırıyor olabilir 🙂 bu gibi durumlarda kaale almadığınızda iyice çıldırırlar. Karşıdaki kişi engeli kaldırmadığı sürece ona mesaj atamaz,takip edemez,profilini göremezsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status