Gripten Korunmaya Yardımcı Olacak 6 Yiyecek

En iyi grip mücadelesi yapan yiyecekler
Etrafınızdaki herkes kötü bir grip vakasıyla karşı karşıya geliyor gibi göründüğünde, vücudunuza hastalıktan korunma konusunda en iyi şansı vermek için yardım etmeniz gerektiğini biliyorsunuz.
Öcelikle el yıkama alışkanlıklarımızı çoğaltıyoruz , dinlenmeyi ön plana çıkarıoruz.
Bunların hepsi sağlığın için ciddi öneme sahip.
Ama mutfağını unutma. Bazı şaşırtıcı grip önleme gücü var.

Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesinde Bütünleyici Tıp Merkezinde araştırma direktörü olan Chris D’Adamo, “Gerçek yiyecekler bağışıklık sisteminizin düzgün çalışmasını sağlayacar” diyor.
İlk olarak İşlenmiş gıda alımınızı, özellikle soğuk algınlığı ve grip mevsimi boyunca mümkün olduğunca azaltın.

İşlenmiş gıdaları sınırladıktan sonra, bağışıklığınızı artıracak yiyeceklere odaklanmaya başlayın.
İşte uzmanlar kendileri sağlıklı kalmak için yemek altı.
Ve sonra Lezzetli ve muhtemelen zaten favorilerinizden bazıları.

Mantarlar


Bu kışı ‘harmanlama zamanı’ olarak düşünün. “Bilimsel olarak kanıtlanmış olan mantar grip virüsüne karşı vücudun güçlenmesine yardımcı olabilir antiviral özelliklere sahip olduğu,”. En azından kısmen, içerdikleri glukanlar adı verilen bir karbonhidrat sayesinde olduğu düşünülmektedir.

Sarımsak


Sarımsak, soğan, arpacık soğanı gibi yeşilliklere yüklenin.“Sarımsak, doğal öldürücü hücrelerin aktivitesini artırarak soğuk algınlığı ve grip semptomlarının şiddetini azalttığı gösterilmiştir” diyor. Benzer şekilde, soğanların, patojenlerle savaşmada temel olan beyaz kan hücresi sayısını artıran özelliklere sahip olduğunu söylüyor.

Kivi


C vitamininin bir sebepten dolayı griple mücadele için besin maddesi olarak ün kazandığını gösteriyor: Vitamin, soğuk algınlığının süresini kısaltabilir ve egzersiz yapan insanlarda hastalığın önlenmesine yardımcı olabilecek bazı araştırmalarda var . Sık sık portakal suyu içerek vücudun bağışıklık kazanmasını sağlıyoruz.Bir bardak portakal günlük C vitamini ihtiyacınızın% 160’ını içerir; bir bardak greyfurt% 120 sunar. Bununla birlikte, bir bardak kivi günlük olarak C değerinin% 273’ü karşılar.

Kabak çekirdeği


Vücudunuzun çinko seviyelerini yıl boyunca en üst düzeye çıkarmak önemli olsa da, küçük bir şeyin önüne geçmek istediğinizde bu seçeneği üst sıralara çıkmalısınız.“İstilacıyı atmanız gerektiğinde çinko çok önemlidir” diyor. Kabak çekirdeği, mineralin en iyi vejetaryen kaynaklarından biridir; Ayçekirdeği veya ayçiçeği çekirdeği yağı, diğer iyi seçeneklerdir. Ayçiçeği tohumları aynı zamanda bağışıklığı destekleyen başka bir besin olan mükemmel bir E vitamini kaynağıdır.

Sade yoğurt

Yoğurt gibi fermente gıdalar, Nutrients dergisinde yayınlanan 2017 araştırmasına göre, doğal katil hücrelerin aktivitesini artırdığı gösterilmiş probiyotikler içermektedir . Sadece şekersiz çeşitleri yediğinizden emin olun.


Su

“Vücudunuzdaki her fizyolojik işlem için su önemlidir” Susuz kaldığında vücudunuz ilaçlarını olması gerektiği gibi hastalıklara karşı koyamaz. Su en iyisidir, ardından biraz tadı olan bir şeye ihtiyacınız olursa şekersiz çayı deneyin. Susadığında ve yemeklerdede kullanabilirsiniz ihtiyacınız olan miktarı netleştirecektir.

Bir önceki yazımız olan Eklem Ağrıları Nasıl Geçer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status