Google Chrome Kapatılan Sekmeyi Geri Açma

Bazen yanlışlıkla kapattığımız Chrome tarayıcımız bizi çok fena dumura uğratıyor çünkü işlemlerimiz yarım kalabiliyor. Üstelik fazla site açık olduğunda hangi sitelere girmiş olduğumuzu unutabiliyoruz. Şimdi yanlışlıkla kapatılan Chrome sekmelerini nasıl geri getireceğiz buna bakalım.Chrome, Mozilla Firefox, Explorer, Yandex, Safari, Edge ve diğer tüm taraycılarda geçerli bu anlatacaklarımız.

En Keskin Çözüm

Bu işlem genelde her tarayıcıda aynıdır.          “CTRL+SHİFT+T” kombinasyonuyla son kapattığınız sekmeyi geri alırsınız. Bu işlemi 20 kere yaparsanız 20 sekme geriye bile gidersiniz. Merak etmeyin sekmeler ayrı ayrı açılıyor, birbirlerinin üzerinden gitmiyor.

Alternatif Çözümler

  1. Eğer tarayıcı açıkken bilgisayar kapandıysa meraklamayın. Masaüstüne gelip tarayıcıyı açınca “kapatılan sayfaları aç” butonu çıkacak. Butona tıklayarak otomatikman sayfaları geri alırsınız. (her tarayıcıda yok bu, ama aşağıda alternatifler çözümler var.)
  2. Eğer tarayıcıyı yanlışlıkla siz kapattıysanız “CTRL+Shift+T” kombinasyonuyla en son kapattığınız sekmeleri açabilirsiniz. Burada bahsedilen shift tuşu genellikle CTRL tuşunun üstünde olur ve Üstkrktr diye bilinir. Bu işlemi 20 kere yaptığınız vakit 20 sekme öncesine gider.

Ayrıca  bununla alakalı bir eklenti var. Eklenti kapattığınız sekmeleri arşivler

Eklenti burada

Bir önceki yazımız olan Google Chrome Ayarları Nasıl Sıfırlanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status