Google Chorme Kayıtlı Şifreleri Görme ve İndirme

Her geçen gün internet kullanımı artmakla beraber buna bağlı orantıda tarayıcı kullanan kişilerde yükseliyor günümüzün lider tarayıcılarından Google Chorme büyük bir kitleye hitap eden popüler bir tarayıcı ve bende bu tarayıcıyı kullanıyorum. Hergün girdiğim sitelere kayıtlı kullanıcı adı ve şifremi girmek yerine bir defa giriyorum ve tarayıcının bana sunmuş olduğu ( bilgilerinizi kayıt edelim mi ?) sorusuna evet diyorum daha sonra o siteye uğradığım zaman hiç uğraşmadan hem basit hemde rahat rahat bir şekilde gezintimi yapabiliyorum. Birçok zaman bu şifreleri artık girmediğimiz için unutabiliyoruz unuttuğumuzda bulmanın bir yolu var.

Google Chorme Kayıtlı Şifreleri Görme

Google Chorme’yi açıyoruz daha sonra sağ köşede bulunan üç nokta’ya tıklayarak ayarları seçiyoruz. Ayarlar kısmında otomatik doldurma seçeneklerini gördüğümüzde altta bulunan şifreler kısmına tıklayarak kaydettiğimiz şifrelere erişebiliyoruz. Şifrelerinizin yanında bulunan göz simgesine tıklayarak şifreyi görünür hale getirebilirsiniz eğer bilgisayarınız bir parola ile korunmakta ise şifreyi göstere bastığınız zaman sizden ilk olarak bilgisayar parolanızı istiyecektir.

Google Chorme Kayıtlı Şifreleri Bilgisayara İndirme

Google Chorme Giriş yaptıktan sonra tekrar yukarıda bulunan Google Chorme kayıtlı şifreleri görme adımlarına ilerleyin daha sonra sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın şifreleri dışa aktara dokunun daha sonra açılan pencerede şifreleri dışa aktara bastıktan sonra sizi bilgisayarınızın hangi kısmını dosyayı hangi biçimde indirmek istediğinizi soracaktır. Size tavsiye olarak verebileceğim kaydettiğiniz klasörü sizden başka bir kişinin bilmemesi ve kaydedeceğiniz şifrelerinizin dosyasının ismini şifrelerim, kayıtlı şifrelerim gibi içerisinde şifre geçen kelimeler bulundurmamanız eğer program kullanıyorsanız güvenli bir şekilde dosyanızı şifreleyin daha sonra yaptığınız şifreyi unutma ihtimaline karşı olarak fiziki bir yere not ederek saklayın. Eğer anlatımlı bir şekilde tam verim alamadı iseniz aşağıda bulunan resimler aracılığıyla sizlere yardımcı olmak isterim.

Google Chorme Kayıtlı Şifreleri Görme ve İndirme
Google Chorme Kayıtlı Şifreleri Görme ve İndirme 1
Google Chorme Kayıtlı Şifreleri Görme ve İndirme
Google Chorme Kayıtlı Şifreleri Görme ve İndirme 2
Google Chorme Kayıtlı Şifreleri Görme ve İndirme
Google Chorme Kayıtlı Şifreleri Görme ve İndirme 3

Bir önceki yazımız olan Google Chrome: Tema Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status