Facebok Hesabı Nasıl Çalınır?

Facebook hesabı çalmak isteyenlerin sayısı nedense çok. Neden facebook hesabı çalmak,şifre öğrenmek ister insanlar anlamak pek zor değil. İnsanlar ya sevgilisinin hesabını ele geçirmek ister ya da kendini hacker sanmak için bunu yapar. Facebook hesabını çalmak için yöntemler mevcut fakat bu kimseyi hacker yapmaz.

Facebok Hesabı Nasıl Çalınır?

Facebook hesabı çalmak için RAT programlarından birini kullanmak gerekir. RAT programı ile sızdığınız bilgisayarın mouse hareketlerini dahi izleyebilirsiniz. Faresini kilitleyebilirsiniz akla gelen her şeyi yapabilirsiniz.

Ancak Facebook hesabı çalmak,başkasının bilgisayarına sızmak suçtur. Ayrıca RAT programını öğrendikten sonra bile karşınızdaki kişiye virüslü dosyanızı yutturabilmeniz gerekiyor.

Farklı bir yöntem : Sosyal mühendislik

Bir kişi salaksa onu sosyal mühendislikle kandırabilirsiniz. İyi laf yapan bir çeneniz varsa ona türlü oyunlar yaparak şifresini kendi ağzından alabilirsiniz. Fakat şifresini verecek kadar saf değilse RAT işe yarayacaktır ancak RAT  kısmında ona indirteceğiniz dosya olacaktır. Bu dosyayı indirmesi için yine sosyal mühendislik gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook Beğenilen Sayfaları Gizleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status