En İyi Antivirüs Programı Hangisi?

Antivirüs programı kullanmayan var mı? sanırım yoktur. Antivirüs programları bilgisayarımızı virüslere karşı korur fakat genellikle gözle görülür miktarda yavaşlatma yaparlar. Sonuç olarak bütün bilgisayarı koruduğu için bir hakimiyet söz konusu ve güvenliği arttırdıkça yavaşlama göze çarpacaktır.

En iyi antivirüs programı

Antivirüs programlarında çokca özellik bulunur. En temel özellikleri kendilerini güncelleyip yeni virüslere karşı hazır olmalarıdır. Sadece koruma olarak değil aynı zamanda bilgisayara yavaşlık vermemesi önemlidir. Dünyanın en önde gelen antivirüsleri bile bilgisayarı belli oranda yavaşlatır fakat bilgisayarınız 8 GB RAM ve  yeni nesil işlemciye sahipse yavaşlamayı farketmezsiniz. Zaten antivirüs şirketleri programı yaparken eski bilgisayarları düşünmek zorunda değiller yıl oldu 2018.

Biliyorum program adı vermemi bekliyorsunuz. Kaspersky ya da nod32 gibi. Popüler bütün antivirüs programları kullanılabilir bu önemli değil fakat bilgisayarınızın kalitesine göre değişir. Örneğin iyi bilgisayarlar için Kaspersky öneriyorum fakat fazla hızlı değilse nod32 öneriyorum.

Bir önceki yazımız olan MS Excel' Arkaplan Nasıl Eklenir? /Silinir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status