En Çok Para Kazanan 8 YouTuber

YouTube özellikle son yıllarda tüm dünyanın internete bakış açısını değiştirdi. Artık herkes youtuber olmak istiyor veya en azından onlar kadar çok kazanmanın peşine düşüyorlar işte biz de sizin için YouTube’un en çok kazananları araştırdık YouTuberlar kendi ürünlerin satışından veya reklam anlaşmalarından da kazanıyorlar. Ancak bu makalede sadece YouTube’dan kazandıkları parayı göz önüne alarak hazırladık.

8 Numara: KSI

KSI
KSI

20 milyon aboneye geçen kanalı ile İngiltere’nin en büyük youtuberların dan biri FIFA oynadığı videoları ve yaptığı rap şarkıları ile ünlü oldu ayrıca Logan Paul ile boks maçına katıldı kazandığı paraları genellikle lüks eşyaları harcıyor altın kaplı iPhone x veya 2000 Elmas ile bezeli el yapımı Kemer tokaları bunlardan bazıları yıllık kazancı 1.2 milyon dolar ile 3.2 milyon dolar arasında değişiyor 

7 Numara: Logan Paul

Logan Paul
Logan Paul

işte karşınızda YouTube’un gelmiş geçmiş en tartışmalı YouTuber’ı bir Vine fenomeni YouTube’a geçmeye karar verdi ve 21 yaşında bir milyarder oldu filmlerde oynadı YouTube olimpiyatlarını sundu en çok dinlenen radyo yayınını yaptı dünyanın en büyük amatör boks müsabakasını düzenledi YouTube’dan yıllık ortalama 1.8 milyon dolar kazanıyor ama bunun yanında kendi markası ve marka anlaşmaları oldukça başarılı. California’da büyük bir malikanede yaşıyor sevenlerinin olduğu kadar nefret edenleri de çok ama şöyle bir bakınca başarılı olduğunu da kabul etmek lazım.

6 Numara: Jake Paul

Jake Paul
Jake Paul

Kendisi Logan paul’un küçük kardeşi kurduğu kanalı sadece 6 ayda sıfırdan 5000000 takipçiye ulaştı en büyük patlamaları kendi yaptığı şarkılar sayesinde olmuştur kazancımı ise genel olarak arabaları harcamayı seviyor bunların arasında Tesla model x Lamborghini huracan da var 19 milyonluk YouTube kanalında ise yıllık 1.3 ile 3.4 milyon dolar arasında kazanıyor 

5 Numara: Jacksepticeye

Jacksepticeye
Jacksepticeye

Sadece 1000 aboneli bir kanal iken dünyanın en iyi 3 oyun kanalından biri olmak nasıl olurdu düşünün Pewdiepie ondan bir videosunu da bahsettikten sonra bu şekilde hızla ünlendi İrlandalı youtuber’ın 23 milyonluk bir kanalı var yılda 3 ile 8 milyon dolar arasında kazanıyor Markiplier ve Pewdiepie ile sık sık beraber oyun oynuyorlar. Sahip olduğu ünü faydalı bir şekilde kullanan youtuberlardan yardım kampanyaları yapıp ihtiyacı olan kurumlar ve ülkeler için bağışlar topluyor dünyanın böyle youtuberlara ihtiyacı var. YouTube ile uğraşanlar bu işi yapmanın ne kadar zor olduğundan yakınırken youtuber olmayanlar ise onların kazandığı paraları düşünüp haksızlık yüklüyorlar.

4 Numara: David Dobrik 

David Dobrik
David Dobrik

Slovakya’lı Vlogger vlog konusunda dünyanın en iyisi diyebilirim 13.8 milyon abonesi kanalı bunun bir  kanıtı sayılır. Kendisi Los angeles’ta 2.5 milyon dolarlık bir malikanede yaşıyor ve yılda ortalama 10 milyon dolar kazanıyor kazandığı para ise arkadaşlarına pahalı hediyeler almak için harcıyor ve onların videolarını çekip kanalında paylaşıyor düşünsenize arkadaşınız size hayalini kurduğunuz milyon dolarlık arabayı alsa ne yapardınız.

3 Numara: Ninja 

Ninja
Ninja

Onu bir çoğunu mavi saçlarından hatırlarsınız ilk başta bir Twitch yayıncısı iken asıl ününü YouTube ile kazandı hatta dünyadaki tüm başarılı diğer E-sporculara rağmen ilk kez All Sports İllustrated dergisine kapak oldu epic games Samsung, Adidas, Microsoft gibi devasa firmalar ile reklam çalışmaları yaptı sadece canlı yayınları’ndaki bağışlardan 250 bin dolar kazanıyor bunun dışında ise YouTube geliri 1.3 milyon dolar civarında. 

2  Numara: Mr Beast 

Mr Beast
Mr Beast

kendisi YouTube ile zengin olanlardan değil bitcoin gibi kripto paralar sayesinde bir gecede milyarder oldu ve sonra bu parayı ünlü olmak için kullandı canlı yayınlarda yayıncıları büyük bağışlar yaparak adını duyurdu. Dünya rekoru kırmak için inanılmaz paralar harcıyor. örnek verecek olursak Amerika’nın bir ucundan diğerine taksiyle gitmek gibi sokakta rastgele insanlara para dağıtıyor hediyeler alıyor ve daha bir sürü şey 24 milyonluk kanalından yıllık 15 milyon dolar kazanıyor kazandığını dağıtıyor ve tekrar kazanıyor çok güzel değil mi 

1 Numara: Pewdiepie

Pewdiepie
Pewdiepie

Onu unutacağımızı düşünmemiştiniz değil mi işte karşınızda YouTube kralı İsveçli youtuber 10 yıldan fazla süredir dünyanın en çok abonesi olan kişisel kanalı şu an 100 milyondan fazla takipçisi var listenin en tepesinde olmasına rağmen kanalına her gün mutlaka bir video yüklüyor. Ayrıca kazandığı milyon dolarlara rağmen oldukça mütevazi bir hayatı var. Yakın zamanda kız arkadaşı Marzia ile evlendi. Onunla birlikte Japonya ve Taylan’da gitmekten başka bir lüks hayatı yaşamıyor diyebiliriz. YouTube kanalından ise yıllık ortalama 20 milyon dolar kazanıyor. Ancak reklam anlaşmaları ve kendi markası sayesinde net değerinin 40 milyon dolardan fazla olduğu düşünülüyor.

Kaynak : Yoksa Duymadın Mı? YouTube Kanalıdır.
youtube.com/watch?v=A_xX5v4kcoA

Bir önceki yazımız olan Youtube Canlı Yayını Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status