Ekran Kartınız Fazlamı Isınıyor?

Ekran kartınızın sıcaklık değerlerinden şikayetçi misiniz? genellikle 85 derece altındıysa sorun olmaz fakat oyun oynamadığımız ve video düzenleme programımız açık olmadığı halde  sıcaklık değerlerimiz yüksekse sıkıntı vardır. Şimdi bu konularla alakalı senaryolarımızı ve çözüm yollarımızı inceleyelim, iyi okumalar 🙂 !

 

  Ekran Kartınızın Modeli Nedir?

Ekran kartınızın modelini araştırın. Modeli belirlediğiniz zaman internete ekran kartınızın modelini yazarak sonuna “ısınma” sorgusunuda ekleyin. Ekran kartınızın en fazla kaç dereceye dayanacağını öğrenmek için Google üzerinde sorgulamalar yapın.  Ekran kartınızın fanlarının sürekli çalışması,boştayken +65 üzerinde olması gibi durumlarda zaten sıcaklık değerlerinde anormllik olduğunu anlayacaksınızdır.

  Ekran Kartım Neden Isınıyor Olabilir

→ Termal macunun yenilenmesi gerekiyor olabilir

→ Ekran kartınız bir oyunda ısınıyorsa  grafik ayarlarını düşürüp sıcaklığı tekrar test edin. Eğer sıcaklık düştüyse oyun bilgisayarınıza fazla gelmiştir

→ Ekran kartınızın modelini öğrenin, sorun belki direktman üretim kaynaklıdır

→  Aynı anda kaç işlem yapıyorsunuz? Eğer ekran kartınızı kullanan birden fazla işlem varsa sayılarını azaltın. Örneğin HD bir video izlerken aynı zamanda oyun oynamak ekran kartınızı daha fazla yoracaktır.

→ Bigisayarınız masaüstü ise kasayı açıp ekran kartını temizleyin

→ Virüs taramasını mutlaka yapın

Ekran kartınızın sıcaklık değerlerine bakmak için aşağıdaki yazıya gidin

Tavsiye Yazı: Ekran kartı sıcaklığını öğrenin

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarda ki Büyük Boyutlu Dosyaları Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizde büyük boyutlu dosya tarama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status