E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Girilir ?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile tüm sınav sonuçları – sözlü notları ve ortalama karne puanınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için TC kimlik numaranızı ezbere bilmiyor iseniz kimliğinizi hazırlayın eğer bir veli olarak giriş yapıyorsanızda çocugunuzun okul numarasını almayı unutmayın.

Evet şimdi E okul VBS öğrenci giriş işlemleri için yapmanız gerekenler ;

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilmek için ilk olarak e-okul.meb.gov.tr sitesine gidin.
Hemen sonra sayfanın sağ tarafında sizden (TC kimlik numarası, okul numarası) bilgilerini istiyecektir eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurunuz.
Şimdi karşınıza tüm notları,sözlüleri,devamsızlıkları gösteren bir sayfa çıkacaktır.

YENİ YÖNETMELİK İLE TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Herzaman değişen yönetmeliğin yeniden değişikliğinin ardından takdir teşekkür hesaplama artık farklılık gösterdi. Yayınlanan bu kurala göre özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen öğrenciler, not ortalamasını yeterli olması halinde belge alabilirken, not ortalaması yeterli olmasına rağmen devamsızlık koşulunu karşılamayan öğrenciler belge almaya hak kazanamayacak.

1 Ekim tarihinde yayımlanan yeni yönetmelik değişikliği bilgilerini aşağıda verdim lütfen onuda okumayı unutmayın.

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen,tüm derslerden başarılı olan,dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Bir önceki yazımız olan Tarihlere Göre Burçlar başlıklı makalemizde burç tarihleri, burç yorum ve burçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status