Çocuklara Hayvan Sevgisi Nasıl Aşılanır?

Çocuklarda hayvan sevgisi esasen doğal olarak görünen bir durumdur. Bir çocuk kuşu,kediyi,köpeği çok sever. İnternette ve hayatımızda görürüz çocuklar hatta bebekler hayvanlarla arkadaş gibi olur adeta. Köpekler de bebeğin küçük olduğunu bilircesine şımarıklığına izin verir,fazla dokunmaz 🙂

Çocuklara Hayvan sevgisi Aşılama

Çocuğa hayvan sevgisi aşılamak için yapılması gerekenler elbette basittir. Çocuğu bir kedinin,köpeğin yanına götürüp “cici” dediğiniz zaman zaten sevecektir. Çocuğu hayvan sevgisiyle yetiştirmek mesele değildir fakat  hayvan düşmanı olarak yetiştirmemektir asıl mesele. Çocuk zaten hayvan düşmanı olmaz doğal şartlarda. Fakat çocuğun yanında  hayvanlara kötü davranmak,hoşt demek,taş atmak,size biraz yaklaştığında kovalamak çocuk için çok çok kötü izlenim bırakacaktır ve aynısını kendisi de yapacaktır.

Hayvan Sevgisiyle Büyüyen Çocuk

Hayvan sevgisiyle büyüyen bir çocuk psikolojik olarak güçlü de olur çünkü hayvana karşı akıl üstünlüğünü keşfedince yönetme durumu ortaya çıkacaktır. Çocuğun hayvanla arasındaki bağ bir pratik olacak ve çocukta gelişme gözlemlenecektir. Aynı zamanda topluma hayvan sevgisiyle kazandırılan bu çocuk çevrenisini de örneklendirecektir. Hayvan sevmeyen çocuk insan sevemez.  Sevgi bir bütündür,parça parça verilemez. Eğer sevgi öğretilirse hayvanı da sever insanı da.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status