Chrome Yer İşareti Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google chrome kullanırken dikkat ettiyseniz adress satırının en sağında yıldız işareti vardır. Peki bu yıldız işareti ne anlama gelir? işaretin üzerine geldiğinizde bu sayfaya yer işareti koy yazısı çıkacaktır.

Yer İşareti Nedir?

Yer işareti özelliği sayesinde hoşunuza giden bir siteyi işaretlersiniz ve yer işaretleri bölümünden o siteyi daha sonra tekrar ziyaret edersiniz. Örneğin bu site hoşunuza gitti ve yer işaretlerine aldınız ve daha sonra yer işaretleri bölümüne girip bu siteyi orada görebilecek,tıklayıp ulaşabileceksiniz. Yer işareti ile bir sitenin özel bir url sini de kaydedebilirsiniz illa anasayfa olacak değil.

Yer işareti nasıl kullanılır?

Herhangi bir sitede iken sağ üste bakalım ve yıldızı görelim.

Daha sonra yıldıza tıklayınca siteyi nasıl kaydedeceğimizle alakalı kutu cıkıyor. Bu kutuya siteyi kolay hatırlamak için bir ad giriyoruz ve Bitti diyoruz.

Peki yer işaretlerimizi nasıl göreceğiz? aşağıdaki adresi taracıyınıza yapıştırıp gidiniz.

chrome://bookmarks/

alternatif ve kısayol: dilerseniz tarayıcı üst kısmında bulunan 3 noktaya tıklayıp “yer işaretleri” sekmesine tıklayarakta gidebilirsiniz

NOT= Telefonunuz  ve bilgisayarınız için yer işaretleri ayrı ayrıdır. Google hesabınıza bağlı değildir yer işaretleri

Not 2 = Sıkça ziyaretçi ettiğiniz siteler otomatikmen yer işaretlerinize eklenebilir.

  Tavsiye yazı: Google Chrome Gizli Modda Nasıl Açılır?

Bir önceki yazımız olan Google Chrome Site Bildirimleri başlıklı makalemizde chrome ve chrome engellenen siteleri görme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status