Cep Yakmayan 4 Kameralı A21 Ortaya Çıktı

Güney Kore’nin önde gelen teknoloji firmalarından olan Samsung, orta sınıf segmentinde bulunan modellerini geliştirip seçenekleri çoğaltıyor. Kıs süre önce Samsung Galaxy A11 ve A41 modellerini piyasaya çıkarmak için üzerine çalıştığını öğrenmiştik. Şuan için yapılan çalışmalarda gördüğümüz teknik özellikleri giriş segmentine daha çok hitap eden Galaxy A21 modelini günyüzüne çıkarttı.

Cepleri yakmayacak 4 kameralı Samsung Galaxy A21 sahaya çıktı!

Sızdırılmış olan en son bilgilere istinaden Samsung’un yeni cihaz kullanıcıları için yani giriş segmentine hitap edecek bir modeli piyasaya sunmak için hazırlanıyor. Exynos 7904 yonga setinden gücünü alacak olan A21 sisteminin alt yapısını 4GB RAM ile güçlendirecek ve tahmin edilen dahili depolama alanı ise 64 GB depolama alanı ile sunulacak. Telefon da bizim sevindiğimiz nokta 3.5 mm jack girişi evet bu zamana kadar bir çok telefonda artık gelmiyordu ama ben sanki gerekli duyuyorum çünkü bluetooth sürekli açık kalmasını engelliyor bu şekilde şarj süremiz daha uzun oluyor.

Ekran çözünürlüğü ise HD+ ve AMOLED ekran ile sunulacak cihazın beklenen batarya kapasitesi ise 4000 mAh kapasitesinde orta halli bir bataryadan gücünü alçak. Infinity – O tasarımı ile gelecek olması düşünülen A21 dikey bir şekilde konumlandırılmış olan 4 ana kamera sistemi yer alacak. Sizler için aşağıya daha önce sızdırılmış cihaz görseline bakabilirsiniz.

Samsung Galaxy A21
Samsung Galaxy A21

Genel olarak baktığımızda Samsung A21 tasarım açısından gayet şık dursada cihazın alt çerçevelerine baktığımızda ciddi bir kalınlık söz konusu ve buda gözlerden kaçmıyor. Bu şekilde kıyas aldığımızda telefon ekran ve kasa oranının segmentindeki diğer cihazlara kıyasla daha düşük olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Henüz açıklanmamış olsa da Samsung A21 model cihazı uygun bir fiyat ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Genel olarak özellikleri göz önüne alırsak zaten pek uçuk bir fiyatının olmayacağını tahmin edebiliriz.

Tabiki herşeyi artık bu zamanlarda olumlu düşünemiyoruz Samsung Türkiye fiyat konusunda bizleri çoğu zaman hayal kırıklığına uğratıyor çünkü yurt dışında tanıtılan uygun fiyatlı ama üst segment cihazlar için bizlerden vergiler dışında olsa bile fazla para isteniyor. Bu sebepten ötürü yurt dışında tanıtılmış modellerin Türkiyede gördüğünüz zaman neden bu kadar fark var demeyin. Ancak kısa birşey daha ekleme yapayım sızdırılmadan bu yana halen ülkemize girişi yapılmadı.

Bir önceki yazımız olan iPhone İnternet Paylaşımı Açma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status