Bir Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Banka hesabı açtırdınız mı? ya da kafanızda böyle bir plan var mı? özellikle yeni işe girdiğinizde eğer kurumsal ve ciddi bir işse size banka hesabı açtıracaklardır. Kurumsal iş yerleri genellikle bir bankayla anlaşır ve çalışanlarına oradan hesap açtırır. Banka hesabı nasıl açılır? banka hesabı açarken neler gerekir ve süreç nasıl işler?

Banka Hesabı Açmak İçin Ne Gerekir?

  • Yaşınız 18 olmalıdır eğer 18 değilse aileden biriyle gidin.(onun yaşı 18 üzeri olmalıdır)
  • Tabii kimliğinizle gideceksiniz

Bunlar yeterlidir.

Süreç Nasıl İşler?

Gidip sıra alırsınız ve görevliye yeni hesap dersiniz. Yeni hesap işlemleri için imzalar atarsınız 10 15 tane. Siz imza atarken oda online işlemleri yapar. İşlemler kolaydır.

Nelere Dikkat Edeyim?

İmzalarınız aynı olsun. Birbirinden farklı imzalar atmayın ve mail adresinizi sorarlarsa bir tane kullanmadıgınız ya da bu işler için açtıgınız bir mail verin. Mail vermezseniz az bile olsa mail parası yansıyabiliyor belli dönemlerde. Aynı zamanda kredi kartı otomatik olarak gelirmi gelmezmi gibi soruları bankanıza sorun.

 

Bir önceki yazımız olan Ev Kadınları İnternetten Nasıl Para Kazanabilir? başlıklı makalemizde kadın ve internet ve kadınlar için internetten para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status