Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Windows hızı önemlidir. Hatta windows için hız en temel isteklerimizden biridir. Günümüzde yavaş bir bilgisayarla iş yapmak çileden çıkartabilir fakat bilgisayarımız zamanla yavaşladığı için yenisini alacak değiliz. Önce  fiziksel ve yazılımsal bakımını yapacağız.

Not: Başlangıç hızlandırmak için ilk olarak bu konuya gidin. bu gideceğiniz konudakini mutlaka yapı hız arttırmada çok ciddi etkisi var TIKLA

Windows Nasıl Hızlandırılır?

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki bir kaplumbağaya ne kadar iyileştirme yapılırsa yapılsınn o kaplumbağa kendi sınırını aşamaz,yani kıyas durumunda çoğu şeyden yavaştır. Bilgisayarınız çok eski ise hızlandırma çabaları bir nebze işe yarayacaktır fakat günümüz programlarınında daha üst düzey olmasından kaynaklı bir yetersizlik söz konusu olması normaldir.

  • ASC(advanced system care) programını indirin ve bilgisayarınızı komple tarama yapın. çok ciddi bir bakım olacaktır üstelik çok hızlı. programın full sürümünü öneririm fakat ücretli. İlla param yok ama ücretli istiyorum derseniz malum sitelerde kolayca bulursunuz full sürümünü.

ASC indirmek için tıkla

________________________________________________________________________

Windows başlangıcında açılan programları inceledik ve gereksiz gördüklerimizi devre dışı bıraktık. Makalenin girişinde “not” bölümüde konu linkini verdim. Ardından ASC programı ile bilgisayarımızı taradık. Buraya kadar aslında en önemli 2 adımı attık.

  • Bilgisayarımızın sistem özellikleri sayfasına giriyoruz. Ardından aşağıdaki görsele bakarak aynılarını yapın. Yapmanızı istediğim şey “en iyi performans olarak için ayarla” kısmını işaretleyip tamam demeniz.

 

Artık yapmanız gereken başka bir şey yok. Eğer bilgisayarınız çok eski ise bu yöntemler bir nebze işe yarayacaktır.

NOT:DONANIM bakımını yapmayı unutmayın. Bazen bir termal macun  sürmek bilgisayarı çok ciddi hızlandırabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Windows Başlangıc Programlarını Yönetme(xp,7,10) başlıklı makalemizde windows ve windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status