Bedava Tablet Bilgisayar Nasıl Alınır?

Bedava Tablet Bilgisayar Nasıl Alınır?

Bedava Tablet Bilgisayar Nasıl Alınır?
Bedava Tablet Bilgisayar Nasıl Alınır?

Bedava tablet bilgisayar nasıl alınır? Pandemi dönemi, eğitim sistemini de vurdu, pek çok öğrenci eğitimini tamamlayamadı ve bir sene daha okumak zorunda kaldılar. Özellikle doğu illerinde internet erişim problemi yaşanması nedeniyle, pek çok öğrenci canlı derslere katılım sağlayamıyor. Ancak devletimiz, ücretsiz tablet bilgisayar kampanyası başlatmış ve canlı derslere erişim sağlayamayan öğrenciler için bu konuda yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Peki bedava tablet bilgisayar tam olarak nedir, kim dağıtıyor ve nasıl alınır?

Ücretsiz tablet bilgisayar kampanyası, 12 Ekim 2020 tarihinde başlayacak ve devlet tarafından öğrencilere ücretsiz olarak verilecektir. İlk etapta 500 bin adet olarak dağıtılmasına karar verilen tablet bilgisayarlar, zamanla 1 milyon ve hatta 2 milyon adet olarak dağıtıma devam edilecektir. Peki ücretsiz tablet bilgisayar başvurusu nasıl yapılır? Bedava tablet bilgisayar nasıl alınır?

Bildiğiniz üzere, birinci sınıflar dışındaki diğer ilkokul ortaokul, lise ve Üniversite öğrencileri uzaktan eğitim almaktadırlar. Bu nedenle, söz konusu eğitimlerini tamamlayabilmeleri için iyi bir internet bağlantısı ve yine iyi bir internete erişim sorunu olmayan cihaz lazımdır. Tablet bilgisayarlar, telefonlardan daha ucuz ve telefona kıyasla daha verimli olduklarından dolayı eğitimde sık sık tercih ediliyor. Devletimizde internete ve canlı derse bağlanacak aygıtları olmayan bireylere, bedava tablet bilgisayar dağıtacaktır. Bedava tablet bilgisayarların dağıtılacağı tarih ise 12 Ekim 2020 tarihidir.

Bedava Tablet Bilgisayar İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Bedava tablet bilgisayar alabilmek için, bir başvuru dilekçesi göndermeniz gerekmektedir. Normal şartlar altında, okulun belirlediği pek çok öğrenci bedava tablet bilgisayar alabilmekteyken, bazı öğrenciler ise bundan pek yararlanamayabiliyorlar. Buna karşılık olarak başvuruyu doğrudan bir dilekçe vasıtasıyla sizin yapmanız gerekiyor.

Belediyeler Ücretsiz Tablet Bilgisayar Veriyor Mu?

Belediyeler, ihtiyaç sahibi olan öğrencilere ücretsiz tablet bilgisayar verebilmek için pek çok çalışma yürütmektedirler. Bu belediyeler arasında en önemlisi, Esenler ve Tuzla (İstanbul) belediyeleridir. Söz konusu belediyeler hem kendilerine atanan bütçeyi kullanarak hem de halktan yardım amaçlı topladığı paralar ile ücretsiz bir şekilde tablet bilgisayar vermektedirler. Sizlerde ücretsiz bir şekilde tablet bilgisayar almak isterseniz belediyelerin düzenlemiş olduğu bu kampanyalara katılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencileri İçin İş Fikirleri başlıklı makalemizde Üniversite öğrencilerine para kazandıracak işler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status