AOL Edebiyat 7-8 Ders Notları

No Comment Yet

Açık Öğretim Lisesi için Powerpoint sunumu hazırladım. Sunum içersinde popüler konular mevcuttur ve telefonunuza indirerek arabada,işte ders çalışabilirsiniz. Tabii edebiyat 7-8 kitabına sahip olmanız ayrıdır,kitabı mutlaka alın sadece sunuma güvenmeyin. Bu sunum yetmez, edebiyat kitabını gidin halk eğitim  merkezinden alın.

Güncelleme ! !   bu konu 20 mayıs 2018 itibari ile güncellenmiştir.

Arkadaşlar aşağıdaki google drive linkinde bulunan ders notları slayt şeklindedir. Onu indirirseniz 15 sayfalık özet notlarımı sizlere paylaştığımı göreceksiniz,umarım işinize yarar. Fakat daha etkili sınav sonuçları için aşağıdaki MEB kitaplarını ara sıra okuyun. Ne kaybedersiniz?

http://aok.meb.gov.tr/pdf/turkedebiyati_7.pdf

sponsorluk

http://aok.meb.gov.tr/pdf/turkedebiyati_8.pdf

Yukarıdaki 2 linkte bulunan PDF’ler bizzat edebiyat 7-8 ders kitaplarıyla aynıdır. Ders notlarını çalışırken ara sıra bu PDF’lere bakarak etkili çalışabilirsiniz.  Nasıl yani? Ben notlar arasında yazar ve eserler belirttim. Bu yazarları kitapta bulup biraz okuyun,not ve PDF kitabı harmanlamanız iyi olacaktır. Yaklaşık 2-3 günlük çalışmayla rahatlıkla +55 puanlık not çıkarırsınız. Baştan savma şekilde notları vermeyi ben de bilirim fakat düzgünce sınavı geçmek için dediklerimi yapın lütfen. Yukarıdaki 2 linki sadece Wİ-Fİ bağlantınız varken  açın çünkü kitap olduğu için internetiniz çok gider eğer mobil açıksa.

Ayrıca çok önemli bir bilgi daha.

http://aok.meb.gov.tr/cevrimici-testler/index.php adresine gidiniz ve dersinizi,dersinizi seçerek testler yapın. Bu testler sizi çok geliştirecektir. Dikkat edin yanlış testi seçmeyin,seçtiğiniz derslerin kodları var zaten onlara bakarak seçin.

Ayrıca  çok önemli bilgi daha. Edebiyatımızda garipçiler adında bir akım vardır, bu garipçiler mutlaka sınavda çıkacaktır. Garipçiler tek değildir,onların döneminde başka isimler de vardır. Bunlar grup gruptur, garipçiler  grubu 3 kişidir. Bunları nasıl ezberleyeyim lan ben de insanım dediğinizi duyar gibiyim. Aşağıdaki video hafızanıza çivi gibi çakacak bu konuyu. Dişinizi sıkın ve 1 hafta bu dediklerimi uygulayın,dehşet notlar alcaksınız. Ayrıca bu bilgiler sizde kültür artımına sebep olacaktır ve kişisel gelişiminizin arttığını farkedeksiniz.

Tavsiye Yazı  Atatürk'ün İlkeleri PowerPoint Hazır Slayt(Resimli)

Son not: lan sürekli son not falan diyosun yeter dediğinizi duyar gibiyim. Arkadaşlar aşağıdaki videoyu izlemeden önce kitaptan ya da internetten garipçilerin hakkında biraz bilgi edinin, video daha mantıklı gelecektir.

Son not: şaka şaka not mot yok yeterli bu kadar 🙂 ders notları aşağıda

AOL Edebiyat 7-8 Ders Notları

https://drive.google.com/open?id=1kEhmkwWOn-SQDwLLPnwahed4ZdOlAwGN

 

kadir

Yazar

kadir

İletişim için üst menüde bulunan iletişim menüsünü kullanınız.

Up Next

İlgili Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir