Özgün İçerik Nasıl Oluşturulur?

Yeni site açanlar sitelerini geliştirirken ne yapması gerektiklerini okurken sıka karşılacakları şeylerden birisi özgün içerik. Özgün içerik oluşturmak çok ekstra bir durum değildir çünkü olması gereken zaten budur. Ekstra olan durum farklı ve içerik kalitesi yüksek içerik oluşturmaktır.

Özgün İçerik Ne Demek?

Özgün içerik sizin oluşturduğunuz içeriktir. Farkını ortaya koymak için bu içeriğin değerini yükseltmelisiniz. Analizler,alakalı görseller,güzel bilgiler gibi detaylarla içeriği sağlamlaştırıp özgünlüğünün yanına kalite eklersiniz  o zaman kafalardaki özgün içerik algısı tamamlanmış olur. 200 kelimelik özgün makale yazarsınız tamam ama bu sıradandır çünkü ortada ekstra bir durum yoktur. Kafalarda özgün içerik deyince canlanan algıyı gerçekleştirebilmek için içerik kalitesini çok yüksek tutmalısınız. Özgün içerik başlık değil içerikten özgünleşir, dünyanın en popüler konusu hakkında bile özgün içerik oluşturulur.

Özgün İçerik Nasıl Oluşturulur?

Özgün içerik oluşturma konusunda bence en güzel yöntem en popüler arama sorgularına yönelik içerik hazırlamaktır. Diyeceksiniz ki bu nasıl özgün ya bunu herkes yapıyordur. İşte bunun özgünleşmesi yani size özgü olması için diğer tüm sitelerden daha yüksek değerde bir içerik yapın ve öyle sunun.

Google Alternatif Sorguları Kullanın

İçeriğinizi oluştururken Google’da sorgulatın ve sayfanın altına inip alternatif sorgulara bakın. Bu sorgular içeriğinizle alakalı yan sorulardır ve makale içersinde mutlaka kullanın. Özgün ve kaliteli bir içeri olması için çok iyi yöntemdir,ayrıca hit açısından süper etkisi vardır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Açılan Site İçin Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status