Kimliğimi Kaybettim,Napacağım?

Son zamanlarda kimliğimi kaybettim,nüfus cüzdanımı kaybettim,yeni kimliğim ne zaman gelir gibi sorular sıkça geliyor. Günümüz teknolojisinde kimlikler her ne kadar yavaşca dijitale doğru gitsede yinede pratiklik için elimizde kart şeklinde kimliğimiz bulunuyor. Her ortamda dijitallik olmadığı için kimlik kartlarımızı kullanıyoruz ve fiziksel olan kimlik kartı yani nüfus cüzdanımızı kaybettiğimizde hemen işlem yapmalıyız.

Nüfus Cüzdanımı Kaybettim

Nüfus cüzdanınızı kaybettiyseniz yapmanız gerekenler en yakın nüfus müdürlüğüne gidip sıra almak ve sıranız gelince kimliğiniz kaybettiğinizi söyleyip yeni kimlik talep etmeniz.

Yeni Kimlik Başvurusu İçin Ne Gerekir?

Yeni kimlik çıkartmaya gittiğinizde eğer ehliyetiniz ve kimliğinizi onaylayacak derecede bir belgeniz yoksa ailenizden biriyle gitmelisiniz ya da evlilik cüzdanınızla.

Yeni Kimliğim İçin Neler Gerekli

Yeni kimliğiniz için 1 adet biyografik fotoğraf gereklidir.Fotoğrafcılara gidip biyografik fotoğraf dediniz zaman zaten bilecektir.

Yeni Nüfus Cüzdanı Nasıldır? Ne zaman Gelir?

Aşağıdaki gibidir. 5 gün içinde gelir,gelmeden önce size onaylanmıştır diye bilgi gelir. (aşağıdaki görseli kesinlikle başka sitede kullanmayın,şahsımındır ve örnek için koydum)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status