10 bin TL Aylık Ne Kadar Faiz Getirir ?

10 bin TL Aylık Ne Kadar faiz Getirir ?

Günümüzde birikimiş parası olan pek çok kişi birikmiş paralarını değerlendirmek için çeşitli yatırım araçlarına başvuruyor. Kimisi dövizden vazgeçmez iken, kimisi için vazgeçilemeecek tek yatırım aracı vadeli mevduat. Vadeli mevduat vade süresince sabit getiri elde edebileceğiniz hehangi bir risk barındırmayan elde edeceğiniz faiz gelirinin piyasa koşullarına göre değişmiyor oluşuyla risk sevmeyen yatırımcılar için oldukça ideal gibi duruyor. Günümüzde pek çok banka vadeli mevduata değişen oranlarda faiz uyguluyor. Enflasyon oranlarının son dönemdeki hızlı düşüşü vadeli mevduata uygulanan faiz oranlarını epey azalttı. Ancak hala vadeli mevduat popüler bir yatırım olarak konumunu koruyor. Peki 10 bin TL aylık ne kadar faiz getirir ?

Enpara

Djital bir bankacılık sistemi olan enpara vadeli mevduata en yüksek fa,z veren bankalardan birisidir. Enpara, 32 günlük mevduat için 10,000 TL’lik yatırıma aylık 115 TL net faiz vermektedir. Sizlerde şube gezme derdi olmadan kolaylıkla internet üzerinden en parahesabı açabilir kolaylıka yatırımlarınız gerçekleştirebilirsiniz.

enpara aylık ne kadar faiz verir
enpara aylık ne kadar faiz verir

Ziraat Bankası

Bir devlet bankası olan Ziraat bankası, vadeli mevduata en yüksek faiz uygulayan bankalardan birisidir. Ziraat Bankası 32 günlük hesap açmak suretiyle 10.000 TL için yaklaşık ,75 faiz vermektedir. Ziraat Bankasına yapacağınız 10,000 TL’lik bir yatırım vade sonunda 117 TL faiz getirisi olacaktır.

ziraatbank aylık ne kadar faiz verir
ziraatbank aylık ne kadar faiz verir

Ing Bank

Vadeli mevduata en yüksek faiz veren bankalardan biri olan Ing Bank 10,000 TL’lik bir yatırım için yaklaşık ,5 faiz vermektedir. Ing bank’ta hesap açmanız durumunda 32 gün vade için ,50 faiz alarak 138 TL faiz getirisi elde edebilirsiniz.

İng Bankası Aylık Ne Kadar Faiz Verir
İng Bankası Aylık Ne Kadar Faiz Verir

Halkbank

Vadeli mevduata en yüksek fazi veren bankalardan biri olan Halkbank 10,000 TL’lik bir vadeli mevduat yatırımı için yaklaşık olarak ,00 faiz vermektedir. 10,000 TL’lik yatırım 32 günlük vade sonunda ,00 faiz getirisi ile 10,119 TL’ye ulaşılcaak ve 119 TL faiz getirisi elde edilecektir.

Halkbank Aylık Ne Kadar Faiz Verir
Halkbank Aylık Ne Kadar Faiz Verir

Alternatif Bank

İsmini duymaya pek alışık olmadığımız bir banka olan Alternatif Bank 32 günlük vadeli hesap için ,50 faiz oranı uygulamaktadır. 10,000 TL’lik bir yatırım vade sonunda 10,138 TL’ye yükselecek ve 138 TL faiz getirisi elde edilecektir. 10 bin TL aylık ne kadar faiz getirir ? konumuzda en çok faiz veren iki banka, Alternatif Bank ve Ing Bank oldu. En az faiz getirisini ise Ziraat Bankası ve Enpara veriyor.

Alternatif Bank Aylık Ne Kadar Faiz Verir
Alternatif Bank Aylık Ne Kadar Faiz Verir

Bir önceki yazımız olan Banka Kartı Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde akbank banka kartı şifresi nasıl alınır, banka ek kartı nasıl alınır ve banka kartı aidatı nasıl geri alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status