En İyi 10 Hacker Filmi

En İyi 10 Hacker Temalı Film listesinde birbirinden güzel filmleri göreceksiniz. Genellikle sanal korsanların gizli işler çevirip dünyayı altüst etmeleriyle gelişen filmlerin gizliliği de  oldukça iyi şekilde öne çıkardığını söyleyebiliriz. Hacker filmleri izlemesi acayip zevk veren ve kendimizi en gaza getirdiğimiz filmlerden biridir. Zeki,devlere kafa tutan,polislerce aranan bir karizmatik olur ve izleyiciler olan biz kendiimizi o kişinin yerine koyarak izleriz 😀

En İyi 10 Hacker Filmi

dırıdıdıddıırıııdd açılsın liste.

1- Bilgisayar Korsanı – Hacker

Alex savaştan kaçan bir göçmendir hayatı sürekli bilgisayar başında geçen genç ailesine bakabilmek için birgisayar korsanlığı yaparak arkadaşından aldığı destek ile bunu paraya çevirerek geçinmektedir. Bu olaya farklı kişilerde katılarak zarar verdiği kişiler artacak çok daha fazla zarar vermeye başlayacaktır. İnterneti kendi yeri gibi gören ve herşeyi yapabilen bir hacker.

2- Hacker – Blackhat

Gelecekte Amerika ve Çin siber güvenlik ve suç alanında lider ülkler olacaktır. Birbirlerine karşı yaptıkları savaşta bir açık verecek ve beraber çalışmak zorunda kalacaklardır. Bunun için en iyi hacker’ları görevlendireceklerdir

3- Snowden

NSA’nın insanları internet ağı üzerinden habersizce izlediğini açığa çıkaran ve bunun ardından hem kahraman hem de vatan haini olarak görülmeye başlayan Edward Snowden’in hikayesi. Askeriyeden zorunlu olarak aylışının ardından yeteneklerini CIA’a bağlı NSA’da denemeye karar veren Snowden, burada insanların internet, telefon ve bilgisayar aracılığıyla yasa dışı olarak izlendiğine tanık olur. Bir süre işine devam etse de bunu kamuoyuyla paylaşmaya karar verir ve bir gazetecinin yardımıyla hikayesini anlatmak için yola çıkar. Snowden filmi konusunu The Snowden Files: The Inside Story of the World ve Time of the Octopus adlı biyografik kitaplardan alıyor. Snowden’in gizli belgeleri ifşa etmesi Pentagon evraklarını sızdıran Daniel Ellsberg tarafından ABD tarihindeki en önemli sızıntı olarak nitelendirilmiştir.

4- ZERO DAYS

Belgesel türündeki Film, Amerika / İsrail ortak yapımı olduğu düşünülen bir virüs olan Stuxnet’in İran altyapısına sızışını konu alıyor. Elbette İran bu siber saldırıya karşılık vermek için yeni bir şeyler geliştirecektir. Zero Days filmi uluslararası siber savaşın tehlikeli yanları, karmaşıklığı ve kırılganlığı gibi noktalara değiniyor. FilmLobisi.com iyi seyirler diler.

5- THE MATRİX

Thomas Anderson (Keanu Reeves) iki farklı hayat yaşayan bir adamdır. Gündüzleri yazılım şirketinde çalışan Anderson, geceleri NEO takma ismiyle hackerlik yapmaktadır. Neo her zaman gerçekliği sorgulamıştır ancak gerçek, onun hayal edebileceğinin ötesindedir.

Esrarengiz bir şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir simülasyon olduğunu öğrenir ve Morpheus’un yardımıyla oradan kurtulur. Gerçek dünyada ilk soluğunu alan Neo, geri dönüp Matrix’in sırrını çözmeye çalışacak, kurtarılma nedenini öğrenerek gelişen olaylar çerçevesinde yeni kimliğini tanımaya çalışacaktır.

Andy Wachowski ve Lana Wachowski kardeşlerin yazıp yönettiği kült film The Matrix 4 dalda Oscar kazanmış ve IMDB Top 250’de 19. sıraya yerleşmiştir. Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss ve Hugo Weaving gibi yıldızları barındıran The Matrix 1999 filmini HD kalitede Türkçe Altyazılı izleyebilirsiniz. Filmlobisi.com iyi seyirler diler.

6 – UNDERGROUND THE JULİAN ASSANGE STORY

Julian Assange’nin WikiLeaks öncesi yaşamını konu alan filmde, 20 yüzyılın en önemli simalarından biri olan Assange’nin Melbourne’de yaşadığı zamanlardaki hack zamanlarına dönüyoruz.

1989 yılında “Mendax” takma adıyla iki arkadaşıyla birlikte ‘International Subversives’ adında bir hack grubu kuran Assange, kendisini beyaz şapkalı hacker olarak tanımlamış ve en güçlü organizasyonların bilgisayarlarına sızmaya başlamıştır. ABD hükümeti tarafından tehlikeli olarak görülen grubun başı, kısa sürede bilgisayar ve internet dünyasına tamamen yabancı olan Avustralya polisi ile belaya girecektir.

Wikileaks’ın görünen yüzü Julian Assange’nin hayatından bir kesiti konu edinen biyografi türündeki film Underground The Julian Assange Story 2014’ü HD kalitede Türkçe Altyazılı izleyebilirsiniz.

7 – WHO AM I

Genç hacker Benjamin, sosyal hayatta içine kapanık biri olsa da tam bir bilgisayar dahisidir. Bir gün dışarıdaki gezintilerinden birinde, bir hacker grubuna dahil olan Benjamin, grubun yönünü değiştirecektir. Grup ünlü hacker MRX ve dünyanın ilgisini çekmek için Avrupa’nın önemli güvenlik birimlerine saldırı düzenleyecektır. Kırılamayacak sistem yoktur mottosuyla bir hacker grubunun sistemlere saldırılarını konu alan film, Türkiye’de bazı film festivallerinde gösterildi. 3 Temmuz 2015’te ülkemizde gösterime girecek olan Who Am I filmini HD kalitede izleyebilirsiniz.

Gerilim türündeki film, Berlin’li bir grup hackerin eylemlerini konu almaktadır.

8 – İNTERNET’TE AV – THE NET

İnternet’te Av (The Net) filmi bir bilgisayar programcısı olan Angela Bennett’in hikayesini konu alıyor. Sürekli evinden çalışan Angela’nın siber alem dışında oldukça az arkadaşı vardır. Bir gün annesinin yanına giden Angela, uzun sürenin ardından ilk defa bilgisayar başından uzaklaşır. Bu sırada arkadaşı Dale, kendisine yeni bir program atmıştır. Aynı gece arkadaşı uçak kazasında ölürken, Angela kendisine gönderilen programda bir şeyler olduğunu farkeder. İnternet kendisi için büyük ve tehlikeli bir sürpriz hazırlamıştır.

9 – EJDERHA DÖVMELİ KIZ

Ejderha Dövmeli Kız: Millennium Üçlemesinin 1. filminde güçlü bir ailenin bireyi olan Harriet Vanger’in ortadan kaybolmasının ardından yıllar geçmiştir. Vanger clanı kızın ne bedenini bulabilmiştir ne de başka bir şeyini. Bunun üzerine ailenin babası rezil bir mali gazeteci Mikael Blomkvist ve dövmeli, acımasız bir hacker olan Lisbeth Salander’a kaybolan kızını araştırma görevini verir. Son yıllardaki ortadan kaybolmaları inceleyen ikili, Vangers ailesi hakkında çarpıcı gerçeklere ulaştıklarında, kendilerini korumak için oldukça zor bir yola sapacaklardır.

3 bölümden oluşan Ejderha Dövmeli Kız: Millennium Üçlemesi 1 – The Girl with the Dragon Tattoo 2009 filmini HD kalitede Türkçe Dublaj izleyebilirsiniz. Filmlobisi.com yorumlarınızı bekliyor.

10 – AÇIK PENCERELER – OPEN WİNDOWS

ick, internette yapılan bir yarışmaya katılarak fanı olduğu Jill adındaki aktrisle buluşma kazanır ancak Jill bu hayranıyla görüşmek istememektedir. Jill’in kampanya menejeri olarak kendisini tanınan Chord, Nick’e Jill’i takip edebilmesi için bilgisayarına erişim sağlar. Nick, Jill’in her şeyini takip etmeye başlarken yavaş yavaş Chord’un kuklası haline geleceğini farkedecektir. Chord’un amacı ise aktris Jill’i öldürmektir.

Sasha Grey ve Elijah Wood’un başrollerde yer aldığı Açık Pencereler – Open Windows 2014’u Türkçe altyazılı olarak HD kalitede izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan "Dizi işte budur" Dedirten 10 Yabancı Dizi başlıklı makalemizde en iyi 10 yabancı dizi ve yabancı diziler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status