Ekran Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır? Win 7- Win 10

Ekran kartınızı güncellemeniz bilgisayarınızın ve grafik kartınızın doğru çalışması için önemlidir.  Grafik kartları güncellendikçe daha iyi perforamans verir ve daha keyifli oyunlar oynarsınız. Grafik kartınızın nasıl güncellenece kullandığınız ekran kartına bağlıdır. Genellikle AMD ve Nvidia markalı ekran kartları kullanılır ki başka var mı bilmiyorum zaten. Şimdi kullandığınız ekran kartına göre nasıl güncelleme yapacaksınız bunu anlatalım.

1- Nvidia Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

http://www.nvidia.com.tr/drivers adresine gidiyorsunuz. Ardından otomatik cihaz belirle butonuna tıklıyorsunuz. Sistem otomatikman ekran kartınızı belirleyecektir. Eğer sistem size “Java Gerekli” derse, java simgesine tıklayıp izin verin. Ardından sistemi tekrar tara diyerek ekran kartınızı saniyeler içinde otomatikmen bulun.

ekran kartı güncelleme-nvidia

Yukarıdaki görseldeki gibi ekran karşılamıştır sizi. Eğer ekran kartınızın tam modelini biliyorsanız manuel arama kısmından kendiniz de indirebilirsiniz.


2- AMD Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

https://www.amd.com/en/support adresine gidiyorsunuz. Ve burada sayfanın altında bulunan otomatik güncelleme programını indireceksiniz. Bu program size iş bırakmadan  ekran kartınızı kendi bulup güncelleyecek.

amd-driver

3- Diğer Güncelleme Yöntemi ise Aygıt Yöneticisinden Güncelleme

Başlata “aygıt yöneticisi” yazın ve gelen aygıt yöneticisi uygulamasına tıklayın.

aygit-yoneticisi

Açılan uygulamada “görüntü bağdaştırıcıları” başlığına çift tıklayarak görüntü bağdaştırıcınızı görün. Burada güncellemek istediğiniz görüntü bağdaştırıcınıza tıklayın.

gpu-guncelle

Ardından “Sürücü►Sürücüyü güncelleştir►Güncel sürücü Yazılımını otomatik ara” diyorsunuz ve internetten otomatik bulup indiriyor.

ekran-karti-guncelle

Add Comment